Obec Vrbice

Sklepy, které stojí až v sedmi patrech nad sebou nejsou honosné barvami nebo svou velikostí, ale návštěvníka upoutají kamennými vstupy s goticky lomenými oblouky. Sklepy jsou vykutány v pískovci. Ze Strážního kopce jsou překrásné výhledy do okolní vinařské krajiny.

http://www.modrehory.cz/turistika-v-oblasti/turisticke-cile/vinne-sklepy-v-piskovci-lokalita-straz


Obec Vrbice
Obec Vrbice
Obec Vrbice
Obec Vrbice
Obec Vrbice
Obec Vrbice
Obec Vrbice

Na kole vinicemi Modrých Hor

Ze sedla kola prozkoumáme pětihvězdí vinařských obcí Modrých Hor - Velké Pavlovice, Němčičky, Kobylí, Vrbice a Bořetice. Doporučujeme vypravit se po značené vinařské cyklotrase, která je tvořena jedním uzavřeným okruhem. Výlet lze tedy zahájit v kterékoliv z těchto obcí s případným návratem zpět. Po cestě pak budeme obdivovat krásy slunečné krajiny s vinohrady, sakrálními památkami, přírodními zajímavostmi a určitě si najdete čas svlažit hrdlo místním vyhlášeným červeným vínem.

Téměř celá trasa vede po asfaltových či jinak zpevněných cestách. Celková délka trasy činí 31 km s převýšením 143 m a je vhodná jak pro treková, tak pro horská kola.

http://www.modrehory.cz/turistika-v-oblasti/tipy-na-vylet/na-kole-vinicemi-modrych-hor

 


Lednicko-valtický areál

Zámek v Lednici, který je obklopen parkem, je součástí Lednicko-valtického areálu, přírodněkrajinářského celku o rozloze 300 km2. Od roku 1966 na seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Kromě čarokrásných zámků v Lednici a Valticích ji zdobí množství menších satelitů: zřícenina Janův hrad, klasická myslivna Lovecký zámeček, Apollónův chrám s dórským sloupořadím, Rybniční zámeček, jehož obraz zdobí hladinu Prostředního rybníka, Hraniční zámeček, Belvedér, vyhlídka kolonáda na Reistně, Rendez-vous též zvaný Dianin chrám, prsaté Tři Grácie, Akvadukt, Obelisk, Vodárna a Minaret. Vodní dílo "Nové Mlýny" - soustava tří přehradních nádrží pod Pálavou na řece Dyji Vás udiví svou rozlehlostí a zláká na pěší tůry, cykloturistiku, rybaření, nebo projíždku lodí.


Rozhledny v blízkém okolí Vrbice